Rugbymania Romānia

dcp100168 - jurnal de manager, the best

« Older   Newer »
  Share  
dcp100168
icon10  view post Posted on 13/4/2007, 16:25




Daca tot sunt la moda blogurile, hai sa-ncep si eu unul. Nu stiu cat o sa ma tina, dar intentia conteaza, nu-i asa?
Sa incepem cu palmaresul echipei, desi el este in mare masura cunoscut celor prezenti pe forum

Club History dcp100168
Season 2 : # 3 2-2 - promovare la "mustata"
Season 3 : Eliminated from the Cupa Romaniei in the Quarterfinals
Season 3 : # 1 1-1 - CAMPION AL ROMĀNIEI, adică, desi chris nu vrea sa scrie :campion:
Season 4 : Eliminated from the Cupa Romaniei in the Round of 64
Season 4 : # 3 1-1



Am vazut trecutul, sa trecem repede la viitor.
Obiectivele pentru acest sezon nu sunt foarte clare, desi ar trebui sa ma decid repede. Deja am trei oameni accidentati si daca mai continui pe doua fronturi s-ar putea sa nu mai am pe cine sa bag in teren. In principiu, as opta pentru Cupa, pentru ca un titlu de campion am deja in palmares (si trebuie sa-l las si pe schumi sa castige ceva :P , ca doar face atata treaba pe-aici), dar o hotarare voi lua de-abia la finele saptamanii viitoare.
Maine urmeaza un meci al dracu' de greu, cu una dintre cele mai bune gramezi din liga, iar toti accidentatii mei sunt "gramadari". Sper sa ma descurs onorabil cu improvizatiile facute...

Edited by dcp100168 - 13/4/2007, 19:27
 
Top
dcp100168
view post Posted on 13/4/2007, 17:17




Si daca tot i-am zis "jurnal de manager" acestui topic sa ne si vedem la fata :P

image
 
Top
dcp100168
view post Posted on 13/4/2007, 17:39




Sa trec in revista si celelalte managere pe care le joc, desi ele apar in semnatura
La baschet (charazay), in sezonul recent incheiat am terminat pe locul 3 in prima divizie, iar pentru viitorul campionat mi-am propus o intinerire majora a echipei. Vor "zbura" din lot toti jucatorii de peste 24 de ani, desi doi dintre ei sunt titulari ai echipei nationale si voi promova tineri. Deocamdata sunt in faza de vanzare... Obiectivul, in aceste conditii, va fi doar mentinerea in prima divizie.
La hochei, unde nu prea ma ocup, situatia este cam aceeasi, incerc o intinerire a formatiei. Sezonul trecut am jucat barajul (castigat) de retrogradare, cam acelasi scop mi l-a propus si pentru sezonul actual. Prezenta in prima liga e suficienta.
La handbal, am retrogradat deliberat, am realizat deja intineirea lotului si, la jumatatea sezonului, am patru puncte avans, asa ca probabil voi reveni in Liga 1. Sa vedem daca voi si face fata, cu jucatori de maxim 22 de ani...
Despre hattrick, numai de bine! Nu mai acord de multa vreme atentie jocului, asa ca "zac" bine mersi in divizia a cincea (nu am fost mai sus de patru niciodata) si sper sa rezist si anul asta. Daca nu se va putea, nicio problema...

Edited by dcp100168 - 13/4/2007, 19:24
 
Top
mschumacher
view post Posted on 13/4/2007, 18:12




:aplauze: :aplauze: :aplauze:

Frumos.
 
Top
Rarau
view post Posted on 13/4/2007, 23:32




QUOTE (dcp100168 @ 13/4/2007, 17:25)
Obiectivele pentru acest sezon nu sunt foarte clare, desi ar trebui sa ma decid repede.

In principiu, as opta pentru Cupa, pentru ca un titlu de campion am deja in palmares (si trebuie sa-l las si pe schumi sa castige ceva :P , ca doar face atata treaba pe-aici), dar o hotarare voi lua de-abia la finele saptamanii viitoare.

eu zic ca in Campionat ai mai multe sanse ;)

Cupa ....... se gaseste cineva sa o castige -_-



:campion: :campion: :campion:
 
Top
merfi
view post Posted on 14/4/2007, 08:09




bravo :) :aplauze: :aplauze: :aplauze1: :bere:
asta e bloq sau jurnal cum vreti sa-i ziceti adevarat, nu ca celelalte de p-aci :D (no offense)
 
Top
dcp100168
view post Posted on 14/4/2007, 11:50




Victorie lejera astazi, desi am avut trei oameni lipsa in gramada. Data viitoare o sa am patru "gauri", ca s-a bulit si Ursache (hookerul), jucat astazi ca nr. 8. Am revenit pe primul loc, datorita punctului bonus, iar Pintilie, desi a ratat azi ca un disperat, s-a distantar in fruntea marcatorilor din prima divizie.

La hochei am "strans" un egal (desi nu ma asteptam, dar fiind ca am portarul accidentat), iar la hattrick am reusit prima victorie in cele trei etape disputate pana acum
 
Top
dcp100168
view post Posted on 17/4/2007, 11:55




Cred ca am descoperit de ce in unele meciuri se acorda un numar foarte mare de lovituri de penalizare. Se pare ca de "vina" este stamina inaintarii, lucru pe care nimeni nu prea l-a luat in seama pana acum. Din ultimele spuse ale lui chris, pe finalul meciurilor oboseala inaintasilor se va accentua si vor rezulta mai multe penalizari. Deci aceasta chestie exista si pana acum in motorul jocului si practic era "enigma" care lipsea din ecuatia unor discutii pe care le-am facut cu schumi pe forumul seriei 2.2.
Incet, incet ne dumirim...
 
Top
Rarau
view post Posted on 17/4/2007, 13:14




QUOTE (dcp100168 @ 17/4/2007, 12:55)
Cred ca am descoperit de ce in unele meciuri se acorda un numar foarte mare de lovituri de penalizare. Se pare ca de "vina" este stamina inaintarii, lucru pe care nimeni nu prea l-a luat in seama pana acum. Din ultimele spuse ale lui chris, pe finalul meciurilor oboseala inaintasilor se va accentua si vor rezulta mai multe penalizari. Deci aceasta chestie exista si pana acum in motorul jocului si practic era "enigma" care lipsea din ecuatia unor discutii pe care le-am facut cu schumi pe forumul seriei 2.2.
Incet, incet ne dumirim...

pai si de aici rezulta ca eu am cea mai mare stamina din joc ? :P

sau ? ca mie nu mie se par asa staminizatii atacantii.
 
Top
dcp100168
view post Posted on 17/4/2007, 13:33




discutia plecase de la infrangerile lui ccc, care pierde tot prin lovituri desi are statistici mai bune ca adversarii si inscrie eseuri, iar asta este o explicatie foarte plauzibila, mai ales ca l-am intrebat deja si mi-a spus ca are multi oameni cu 1-2 la stamina in gramada.
faptul ca si tu primesti multe lovituri poate avea aceeasi explicatie; nu trebuie sa ai stamina exagerat de mare, dar probabil ca o medie de 3-4 fata de 1-2 se vede.
 
Top
Rarau
view post Posted on 17/4/2007, 14:16




QUOTE (dcp100168 @ 17/4/2007, 14:33)
discutia plecase de la infrangerile lui ccc, care pierde tot prin lovituri desi are statistici mai bune ca adversarii si inscrie eseuri, iar asta este o explicatie foarte plauzibila, mai ales ca l-am intrebat deja si mi-a spus ca are multi oameni cu 1-2 la stamina in gramada.
faptul ca si tu primesti multe lovituri poate avea aceeasi explicatie; nu trebuie sa ai stamina exagerat de mare, dar probabil ca o medie de 3-4 fata de 1-2 se vede.

pai il am pe ala cu 18 stamina si d'aia am medie ridicata :ok:
 
Top
dcp100168
view post Posted on 17/4/2007, 14:26




un argument in plus in favoarea teoriei de mai sus :B):
s-ar putea sa nu conteze media, ci diferenta din duelurile om la om, iar asta inseamna ca ala cu 18 nu poate fi oprit decat prin fault.
 
Top
dcp100168
view post Posted on 18/4/2007, 16:40




Astazi, o infrangere extrem de surprinzatoare si inexplicabila la handbal si una normala la hochei (unde am portarul accidentat). Din cauza meciului pierdut astazi s-ar putea sa pierd promovarea la handbal; nu-i o mare paguba, pentru ca nu-mi propusesem in mod expres revenirea in prima liga, dar se crease o conjunctura favorabila.
La hattrick, o victorie lejera in cupa, cu pretul accidentarii a doua piese de baza. De alzfel, la capitolul accidentari stau extrem de "bine" in toate jocurile...
 
Top
psrik
view post Posted on 18/4/2007, 17:19




QUOTE (dcp100168 @ 17/4/2007, 16:26)
un argument in plus in favoarea teoriei de mai sus :B):
s-ar putea sa nu conteze media, ci diferenta din duelurile om la om, iar asta inseamna ca ala cu 18 nu poate fi oprit decat prin fault.

cel cu 18 rezistentza poate sa ramana dupa meci sa dea ture de teren....si poate fi oprit foarte ushor prin placaj!!! ;)
 
Top
dcp100168
view post Posted on 18/4/2007, 18:59




Nu cred ca la ora asta se poate lauda cineva cu o echipa in care media placajului sa fie deosebita. La cei mai multi, jucatorii au placaj 4, asa cum au aparut de la mama lor. Antrenamentele gramadarilor s-au concentrat in special pe forta si foarte rar pe placaj. Cauta pe TL si-ai sa vezi ca trebuie sa ai noroc sa gasesti un jucator cu placaj cel putin 6, pe cand la forta peste 6 sunt destui...
 
Top
51 replies since 13/4/2007, 16:19   1361 views
  Share